Renomovaný ruský historik Andrej Iljič Fursov vysvětluje, že trikolóra nemá na přehlídce Vítězství co dělat: „…Prapor vítězství je původní ruská rudá vlajka a pod bílo-modro-červenou trikolórou ve Velké vlastenecké válce bojovali vlasovci proti Rusku a Rusům, a proto bílo-modro-červená trikolóra nemá na Přehlídce vítězství místo. A symbol Velkého vítězství – Leninovo mauzoleum – ke kterému byly hozeny prapory poražených armád Třetí říše, by měl být otevřený, nikoli zahalený. A jméno nejvyššího vrchního velitele, který vedl stát a lid k Vítězství – Josifa Vissarionoviče Stalina – by se nemělo zamlčovat a v projevech u příležitosti Vítězství by nemělo být jen zmiňováno, ale je třeba mu konečně vyjádřit vděčnost za to, co dokázal…“
Nabídli jsme vám názor na tuto věc slavného ruského historika A.I. Fursova. A my se k tomu ptáme: A co trikolóra jako státní vlajka RF? Čeho je symbolem?
К 80-летию Победы — Знамя Победы — исконно-русский красный флаг, а под бело-сине-красным триколором в Великую Отечественную войну власовцы воевали против России и русских и потому бело-сине-красному триколору не место на Параде Победы. И символ Великой Победы — Мавзолей Ленина — к которому были брошены знамёна поверженных армий III Рейха, должен быть открыт, а не задрапирован. И имя Верховного Главнокомандующего, который привёл государство и народ к Победе — Иосиф Виссарионович Сталин — не должно замалчиваться и в речах по поводу Победы должно не просто упоминаться, а необходимо наконец-то высказать благодарность за его Подвиг.
Предлагаем вам мнение по этому поводу известного российского историка А.И. Фурсова.